O nas

Był rok 1986 jako nastolatek postanowiłem, że już nigdy nie będę podpierał ścian na szkolnych potańcówkach. Udałem się więc do DK "Chemik" w K- Koźlu i u Pana Mieczysława Lichtarowicza zapisałem się na Kurs Tańca Towarzyskiego. Tak się zaczęło....

ludoweObserwując pracę pierwszego trenera - wychowawcy, zassałem tego bakcyla i wstąpiłem do elitarnej grupy tańca w Kędzierzynie - Koźlu, a mowa o " BIERAWIANACH " To były wspaniałe chwile.

Początki jak to bywa były trudne, talentem nie grzeszyłem.... Po czterech latach " tułaczki " trafiłem na utalentowaną partnerkę Annę , z którą to w późniejszych latach dwukrotnie zdobyliśmy vice Mistrzostwo Kraju w Polskich Tańcach Narodowych.

Taki był finał naszej prywatnej kariery tanecznej, a co działo się od 1990 do 2011 roku przedstawię w telegraficznym skrócie ( postaram się ) Wspólnie z Anną zaczęliśmy trenować pod okiem znanego w Świecie Tańca Towarzyskiego Pana Kazimierza Michlika. Do dzisiaj na ścianie wisi Nasz Pierwszy Dyplom za zajęcie II miejsca w Turnieju Tańca Towarzyskiego RSM Chemik dnia: 10 XI 1990 r. taniec

Był czas kiedy zaczęliśmy jako para taneczna dojeżdżać na próby do Opola,tam wstąpiliśmy w szeregi KTT "Karolinka" uczestnicząc w treningach zdobywaliśmy technikę tańca towarzyskiego przez dwa kolejne lata.

Nazwa " ORIAN - SHOW " ma swoje początki, w ZSR Komorno, gdzie podczas szkolnych przedstawień, których reżyserem był Piotr z nazwiskiem Orian prezentowali się przyszli artyści małego i dużego formatu....

Międzyczasie Piotr zaczął edukację w Studium Kulturalno - Oświatowym w Opolu na specjalności Taniec, praktykę odbywał w MOK K - Koźle, gdzie wkrótce zaczął pracę jako instruktor tańca. Tam też wspólnie z Anną Gieża zakładają KTT " MOSSO"

Ucząc dzieci i młodzież sami szkolą się teraz pod okiem Pana Marka Trzemżalskiego w Gliwickim Centrum Tańca. Uczestnicząc w licznych turniejach dość szybko bo w dwa lata zdobywają klasę taneczną "B" być może te sukcesy to ciężka praca, ale gdyby nie polubili się jako para efekty były by inne... To zaowocowało w przyszłości.

1996 rok Anna i Piotr podejmują trudną decyzję i zakładają prywatną firmę Spółkę Cywilną tworząc wspaniały "DUET" nauczycieli tańca w mieście i okolicach docierają do najdalszych zakątków naszego województwa.

Zaczęli organizować Turnieje Tańca Towarzyskiego pn. "Pierwszy Krok", Mistrzostwa Gmin w Tańcu Użytkowym, w pierwszym roku działalności odbył się Obóz Taneczny w pobliskim ZSR Komorno i do 2011 roku z powodzeniem corocznie organizują letni wypoczynek dla swoich tancerzy pn. Obóz Taneczno - Sportowy. Takich wyjazdów zrealizowano szesnaście w różne zakątki Naszego Pięknego Kraju. 2002 rok to czas próby Tańców Regionalnych w ZPiT " KOMES ", dzięki czemu mogli jako para uczestniczyć w trasach koncertowych zespołu i poznać ciekawych ludzi i ich obyczaje.

W roku 2003 wspólnie z choreografem Panem Ryszardem Sudołem zakładają Zespół Taneczny " FARMER " Komorno i zaczynają jeździć na turnieje Polskich Tańców Narodowych zdobywając tytuł trzeciego zespołu roku w Polsce.
tany tany

Lata 2005 do 2008 to okres intensywnej pracy zespołowej w kilku grupach tanecznych od Ludowych - Narodowych przez Towarzyskie i Dyskotekowe. Liczne wyjazdy zagraniczne z Grupą 'WRONKI" dziecięcy zespół tańca ludowego i udział w Międzynarodowych Festiwalach Tańca. Anna i Piotr Orian wypracowali sobie i stworzyli wspaniałą grupę "KONIE" to ich flagowa reprezentacja, z którą dwukrotnie uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Koninie zdobywając piąte miejsce.

Dzisiaj Anna I Piotr to nie tylko TANIEC to również od dziesięciu lat małżeństwo i rodzina, mieszkają z dziadkami i czwórką wspaniałych dzieci w wieku od 4 do 20 latka. Mają wspólne HOBBY: BIEG i ROWER i to próbują przekazać a w najlepszym przypadku zarazić innych....

"Nie jest ważne to co zdobyliśmy, ale to z kim dzisiaj jesteśmy..."
~Pepo