Taniec

TaniecTaniec jaki tworzymy widoczny był na wielu występach i konkursach w kraju i za granicą. Przez niemal dwadzieścia lat nasz "DUET" uczy dzieci i młodzież różnych technik tańca może dlatego, że i Anna i Piotr są otwarci i lubią poznawać - zmiana może budować i to prowadzi do rozwoju...
Naszą pracę dzielimy na cztery etapy ( bloki):


1. Zabawa-ruch-pamięć (fundament)
Przedszkolakom proponujemy zajęcia ruchowo-taneczne, przygotowując grupy do pierwszych występów - pokazów tańca na terenie swojego przedszkola jak i na zewnątrz.


2. Ruch-pamięć-taniec (wieniec+ściany)
Ten blok kierujemy do dzieci w wieku szkoły podstawowej klas I - III wprowadzając, ale jeszcze z odrobiną zabawy coraz więcej nowych tańców z podstawami techniki tworząc pierwsze mniej skomplikowane choreografie.


3. Pamięć-taniec-praca (wieniec+dach)
Dzieci powyżej dziesiątego roku życia zaczynają podczas zajęć-prób zwracać większą uwagę a ich zmysły pobierają coraz to bardziej skomplikowane połączenia figur i zestawów tanecznych. Budujemy już bardziej wymagające układy taneczne.


4. Praca-sztuka-artyzm (tynk-kolor)
Młodzież, która przeszła wcześniejsze etapy rozwoju tanecznego pomimo wielu bodźców zewnętrznych potrafi w skupieniu trenować bo wie jakie efekty to przynosi, na tym nie powinna kończyć swojej edukacji. Po wielu latach ćwiczeń jest w stanie zadziwić tych, którzy przyjdą jako publiczność ich oglądać.

Taniec


Infografika z sosrodzice.pl